Дослідницькі роботи учнів



Презентація дослідження Святого Письма
 "Духовно-моральні підвалини життя християнської родини"

Презентація дослідження
« Духовно-моральні підвалини життя християнської родини»


Виконав: учень 11-А класу
Запорізької загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. №84
             Коновальчук Євген
Керівник: учитель історії
Єрьоміна Олена Євгенівна




Людина знає : земне життя
Доволі складне й мінливе,
Але бажає все ж таки знайти
І в ньому щастя хоч краплину.
Що може бути краще ніж родина?!
В ній затишно, спокійно, там любов.
А мати – добра господиня.
А батько – захист і покров.
Але родина, як дитина,
Турботи й захисту блага.
Тому порада є єдина –
Почути Господа слова.

Біблія— це координат для родин які прагнуть бути щасливими.
«Непохитно надіюсь на Господа, і Він прихилився до мене, і благання моє Він почув!» Давид, автор 39 Псалма, проголошує, що Боже благословення та допомога буде тим, хто довіряє Йому й проявляє покірність. Довіра та покірність Господу —одна з найперших духовно-моральних підвалин християнської сім'ї.
         Саме за цим принципом жили Авраам і Сарра,Елкана та Анна. Господь бачив їхню довіру, тому благословив, подарувавши синів Ісаака та Самуїла. Також приклад покірності та виконання волі Божої ми бачимо в житті подружжя Йосипа та Марії, котрі намагалися у всьому слухатися Господа.
Але християнська родина не зможе покорятися Богові без вияву любові один до одного. Апостол Павло у Першому Посланні до Коринтян пише:«І коли маю дар пророкувати, і знаю всі таємниці й усе знання, і коли маю всю віру, щоб навіть гори переставляти, та любові не маю, то я ніщо!». Проявляти любов — це не просто говорити добрі, ласкаві слова, а насамперед — діяти, праведними вчинками доводити свою любов і вірність. Чоловік та дружина, як одне ціле, повинні допомагати та піклуватися один про одного. Прикладом вірної любові може послугувати життя подружжя Авраама та Сарри. Коли земне життя Сарри скінчилось, Авраам придбав дорогу землю для її поховання, щоб якомога краще догодити своїй дружині і віддати останні великі почесті. Також в житті подружжя Ісака та Ревеки лунає щирість і вірність у коханні, коли вони переживали і проходили усі негаразди разом. У стосунках, що були між Елканою й Анною, дружина постійно відчувала душевне тепло свого чоловіка, котрий хвилювався за неї і молився, щоб безплідна Анна мала немовля.
         Але сімейні стосунки не мають обмежуватися тільки  відносинами чоловіка та дружини. Також  важливими є стосунки між дітьми та батьками. У Посланні до Ефесян написано: «А батьки, не дратуйте дітей своїх, а виховуйте їх в напоминанні й остереженні Божому!» Ці слова спонукають замислитись щодо правильного, істинного виховання дітей — за Божими принципами. Сім'я Елкани та Анни прагнула привчати Самуїла жити за заповідями Господніми, тому віддали його навчатися до храму. Але мати не забувала піклуватися про сина. Вона приносила йомуверхній одяг, який шила сама. Щиру любов до сина бачимо у ставленні Йосипа та Марії до Іісуса, Котрий був вихований за Божими настановами. А унайстрашніші хвилини кари Ісуса Христа Марія духовно була поруч зі своїм Сином, підтримувала Його, переживала за Нього.
         Також треба пам'ятати, що і діти повинні ставитисяіз повагою та піклуванням до батьків. Прикладом може слугувати слухняність Ісака Аврааму, коли останній вів сина для жертвопринесення. А також стурбоване ставлення Ісуса до Марії: коли під час кари Христос звернувся до Апостола Івана з проханням піклуватися за Свою матір.
         Отже, життя Біблійних сімей дає змогу виділити ті головні духовно-моральні підвалини, на яких повинна ґрунтуватися християнська родина: покірність та повна довіра Богу; прояв любові між всіма членами родини (знаходити користь перш за все іншому, а не для себе); та виховання дітей  згідно Божих правил та Біблії, де батьки будуть прикладом богобоязливого та благочестивого життя, а діти поводитимуться з повагою та піклуванням по відношенню до батьків.
Звісно, не так легко дотримуватися цих принципів, але якщо родина живе в єдності й прагненні догоджати Богові та один одному, то буде мати благословення від Господа й у всьому допомогу від Нього.
Мені дарована моя сім'я,
Вона дає тепло, участя.
В ній мама, тато, брат, сестра і я.
В ній розумію, що насправді— щастя.

Сім'я — оплот держави, її сила,
Що береже традиції століть.
Любов в сім'ї — від сотворіння світу.
Так хай же Бог сім'ю благословить.

Пісня «Благословен тот дом»

 Благословен тот дом, где в тихий час молитвы
Духом Святым Господь касается сердец.
Где радости, счастья, любви в избытке,
И благодать излил Небесный наш Отец.

Припев:
Благословен, благословен,
Благословен, тот дом.

Благословен тот дом, где старость уважают,
Где веру свято берегут из рода в род.
Славят Творца и Библию читают,
И возрастают в мудрости из года в год. 

Припев.


І на завершення свого виступу, перефразовуючи рядки великої поетеси Ліни Костенко, хочу сказати:

І якби на те була моя воля,
Написав би я скрізь курсивами.
Так багато в країні горя,
Люди, будьмо взаємнокрасивими!



Комментариев нет:

Отправить комментарий